Návštěva FLORIAN CAFÉ v České Lípě
Minulý týden se mi konečně poštěstilo vyrazit na celý týden domů, do Čech!:-) Při té příležitosti jsem si naplánovala i návštěvu nové kavárny v České Lípě, na kterou jsem díky své kamarádce narazila na facebooku :-) Dělají RAW dortíky a je "vegan friendly":-) Přišlo nám skoro neuvěřitelné, že se něco takového nachází konečně i v České Lípě! :-) Je samozřejmě nekuřácká a patří k ní i krásná venkovní zahrádka! Dohodly jsme se tedy, že ji spolu zajdeme "ozkoušet":-)

Kavárna působí již z venku velmi příjemným dojmem a jinak tomu není ani když vejdete dovnitř:-) Přivítala nás milá a hlavně - usměvavá obsluha.
Připravují zde velmi kvalitní kávu, můžete si vybrat mezi stoprocentní arabicou, nebo její směsí s robustou - tuhle volbu jsem u nás ještě neviděla, navíc samozřejmostí je možnost sojového mléka! :-) 
Kromě RAW dortíků a jiných sladkostí, si můžete vybrat i z "normálních"  zákusků. Připravují také polévky, kdy máte často možnost zvolit veganskou variantu :-)
V nápojovém lístku nechybí domácí limonády, smoothie, RAW kakao a dokonce nealkoholická vína!


Obě jsme si objednaly Cappuccino se sojovým mlékem a malinový RAW dortík.Malinový RAW dortík, je kapitola sama pro sebe :-) Už jsme samozřejmě všude možně měly možnost nějaké ochutnat a občas nějaké připravíme doma. Tenhle však naprosto předčil naše očekávání ! Doslova se rozplýval na jazyku!!  chuť.... úžasná :-) Byl lehoučký, jemný avšak sytý - jako všechny raw dorty :-) No, vychutnaly jsme "pečlivě" každé sousto :-) 
Kavárna si nás rozhodně získala,  nechtělo se nám vůbec pryč a shodly jsme se, že sem budeme chodit pravidelně! :-))


Jak už jsem zmínila, odcházet se nám díky celkově velice příjemné atmosféře vůbec nechtělo a tak jsme vyzkoušely ještě nealkoholické víno, které nám také moc chutnalo :-)
Do Florian Café se určitě běžte podívat a ochutnat, stojí to za to :-) Veřím, že si tam každý najde své a prostředí, atmosféra - a hlavně vynikající dorty, si ho získá, tak jako nás :-)

Florian Café najdete na Tržním náměstí - v ulici Prokopa Holého 151, Česká Lípa. 
Odkaz na facebookovou stránku zde: Kavárna Florian

Dejte vědět, zda do kavarány vyrazíte a jak se Vám líbilo a chutnalo! :-)4 komentáře

 1. Krásné fotečky s článkem :) Kavárnička vypadá útulně a moc se mi líbí :) Dortíky miluji, takže je to pro mě super tip až pojedeme na výlet :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě nebudete zklamaní a moc si pochutnáte! :-)

   Smazat
 2. Krásné, opravdu. Takže já jedu do Lípy v pondělí do práce a je jasný, kde skončím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě zajdi, tam se ti bude stopro líbit !! :-)

   Smazat